Į Lietuvą parvežtas Pasaulio rekordas

Kazachstano Aktobės mieste vykusiame pasaulio profesionalų svarsčių kilnojimo čempionate iš Tauragės rajono kilę 21-rių metų broliai Justas ir Julius Optai nuraškė dar du savo sunkaus darbo vaisius – iškovojo planetos sidabrą bei bronzą. Negana to, Justas dar ir pagerino pačio prieš metus pasiektą pasaulio rekordą.
Justas Optas dalyvavo jaunimo amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 78 kg. Ilgo ciklo rungtyje iškėlęs svarsčius 56 kartus ir užėmęs antrąją vietą, kitą dieną jis džiaugėsi ir dar vienu sidabro medaliu. Dvikovės veiksme vaikinas svarsčius išstūmė 77 kartus ir išrovė 170 kartų.
Toks rezultatas jam garantavo antrąją vietą bei naujojo pasaulio rekordininko titulą. Justas pagerino savo paties 2015 m. Dubline pasiektą pasaulio rekordą. Pagerino jis ir Lietuvos rekordą – ankstesnis buvo 167 kartai. Julius Optas dalyvavo jaunimo amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 95 kg. Ilgo ciklo rungtyje jis iškovojo trečiąją vietą, iškėlęs svarsčius 51 kartą. Dvikovėje jis taip pat liko trečias, nors dėl antrosios vietos vyko atkakli kova. Nuo sidabro medalininko batakiškis atsiliko tik 2,5 taško. Svarsčius jis išstūmė 88 kartus, o išrovė 186 kartus.
Tokiu rezultatu Julius pagerino Lietuvos rovimo rekordą. Iki tol buvęs geriausias rezultatas – 116 kartų. Tai broliams dvyniams – jau trečiasis pasaulio čempionatas. – Šiaip Kazachstanas – labai svetinga šalis, jaunimas laisvai kalba tiek rusiškai, tiek angliškai. Renginys – itin aukšto lygio.“